Kaalutõusu senitundmatud põhjused

Tõlge Meditsiinimeediumi postitusest "Unknown Cause of Weight Gain"

Miljonid ameeriklased kannatavad kaalutõusu all, ometi on tava- ja alternatiivmeditsiini ringkondadele siiani teadmata, mis päriselt seda laialtlevinud probleemi põhjustab. Praktiliselt alati kuuled sa, et kaalutõusu põhjusena süüdistatakse aeglast metabolismi, ülesöömist, liiga suurt süsivesikute tarbimist või ebapiisavat trenni tegemist. Need on laialtlevinud teooriad, kuid vaid seda need ongi: teooriad. Need ei ole tõelised põhjused, miks üle kogu maailma levib müstiline kaalutõusu epideemia.

Hoolimata kõikjal vastu vaatavate trendikate moedieetide teooriatest ja lubadustest, on tegelikult maks see, mis hoiab endas vastuseid müstilise kaalutõusu küsimusele. Asi ei ole nii must-valge nagu teooria, et me peame põletama rohkem kaloreid kui me tarbime. Tihtipeale järgivad inimesed mõnda trendikat dieeti ja teevad regulaarselt trenni, ent võtavad ikka kaalus juurde. On kriitiliselt oluline hoida kaastunnet nende suhtes, kes oma kaaluga hädas on, ja proovida mõista, mis päriselt selle probleemi taga seisab, et me saaksime aidata lõpetada selle häbistamise ja hukkamõistu, mida paljud ülekaalulised inimesed kogevad.

Müstilise kaalutõusu tõelised põhjused

Kui sa võtad kaalus juurde, siis see tähendab, et su maks on loid. Olen kirjutanud terve peatüki mõistatusliku kaalutõusu kohta ja teise peatüki loiu maksa epideemia kohta oma raamatus “Maksaravi: Vastused ekseemi, psoriaasi, diabeedi, streptokoki, akne, podagra, kõhupuhituse, sapikivide, neerupealiste stressi, väsimuse, rasvmaksa, kaaluprobleemide, peensoole bakteriaalse ülekasvu ja autoimmuunhaiguste kohta”. Kuigi tihti võivad asjasse segatud olla ka kaks teist faktorit – kilpnääre ja neerupealised – on kaalutõus tegelikult seotud sellega, millega seisab silmitsi sinu maks.

Kui keegi saab süüa nii palju rämpstoitu, kui ta iganes tahab, ja ei võta seejuures grammigi kaalus juurde, siis see on sellepärast, et tal on maks, mis ei ole veel jõudnud oma rasva- ja mürgiladestumise viimse piirini ning saab seetõttu tempokamalt funktsioneerida. See ei tähenda, et tema maks ei ole ülekoormatud või liigses stressis. Sa võid olla kõhn ja sellest hoolimata võib sul ometi olla kujunemas maksakomplikatsioon, mis põhjustab või hakkab ühel hetkel põhjustama sümptomeid.
Võib-olla küsid nüüd, et mis siis maksa üle koormab? Maksa Kahjutekitajad. Selle nime olen ma andnud sadadele erinevatele toksiinidele, patogeenidele ja reostajatele, mida meie elus esineb. Me oleme kõik elu jooksul paljudega neist kokku puutunud ja isegi enne oma sündi võisime me need pärida emaüsast, sest need päranduvad pereliinipidi põlvkonnalt põlvkonnale edasi. Maksa Kahjutekitajate tõttu ei sünni isegi kõige tervemad beebid 100% töötava maksaga (kahjuks on see protsent parimal juhul 70). Et teada saada, mis need kahjutekitajad on, kus need maksas asetsevad, kuidas need maksa kahjustavad, kui kaua võtab aega, et need kehast eemaldada ja kuidas oma keha ja maksa selles toetada, loe “Maksaravi” raamatut.

Ideaalses olukorras oleks maks piidavalt tugev ja kahjustamata, et kergusega töödelda rasvu, toksiine ja hormoone, neutraliseerides ja vabastades toksiinid kehast täielikult, samal ajal hoiustades vaid kõrge kvaliteediga rasvu ja hormoone, millest võib kehale kunagi tulevikus kasu olla. Reaalsus on see, et enamike inimeste puhul on maksal lihtsalt liiga palju teha ja maks ei suuda rasvu töödelda nii hästi, kui peaks, mistõttu rasvarakud hakkavad maksa sisse kogunema kiirema tempoga. Maks muutub seesmiselt niivõrd ummistunuks, et rasv hakkab kuhjuma ka maksa välisküljele, pannes aluse eel-rasvunud ja rasvunud maksa väljakujunemisele. Edasi hakkavad rasvarakud kuhjuma soolestikku ja lõpuks küllastuvad neist üle ka süda ja arterid. Kaal hakkab vöö ümber kogunema.
See on kõigest üks mõistatusliku kaalutõusu aspekte. On veel suur hulk muud, mida mõista, millest ma kirjutan “Maksaravi” raamatus, et sul oleks tervikpilt sellest, mis toimub, kui sa koged soovimatut kaalutõusu.

Seos neerupealistega

Üks põhjus, miks maks hakkab rikki minema, on adrenaliini juurdevool verre. Mida pingelisemaks ja stressirohkemaks muutub elu, seda suuremas koguses adrenaliini pumbatakse läbi keha. Tänapäeval ei ole see enam probleem, mis puudutaks vaid keskealisi või vanemaid täiskasvanuid nende mitmete kohustuste ja stressoritega, mida elu toob. Ka õpilased põlevad ülikooli ajal kiiremini läbi ning on sunnitud võtma vaba aasta või koolist täiesti ära tulema. Isegi meditsiiniõpilased valivad üha kõrgema stressitaseme tõttu residentuuri mitte minna.
Põhjus, miks stress ja adrenaliin on nii toksilised, seisneb selles, et need põhjustavad maksa suure ülekoormuse. Lisa sellele kõrge valgu- ja rasvasisaldusega toitumine, mis on tänapäeval ülipopulaarne ja normaalsuseks saanud, ning maks on veelgi suurema vaeva all. Ükskõik, kas sa oled täistaimsel toitumisel või armastad loomseid toiduaineid – kõrge valgusisaldusega toidud (mis on ühtlasi ka kõrge rasvasisaldusega), on maksa jaoks problemaatilised. Vahet pole, mis on rasva allikakas – loomne valk, soja, pähklid, avokaado, õli – liialt palju selle tarbimist koormab maksa.
Eriliselt problemaatiline on ketogeenne dieet. Miks? Kui sa oled nii kõrge valgu- ja rasvasisaldusega toitumisel, siis neerupealised ujutavad su vere adrenaliinist üle, et rasvasid lõhustada. Su maks vajab seda abi, sest sapp, mille töö on rasvu lõhustada, on nõrgenenud, kui maks on stressis. Kui neerupealised ei saada välja abijõudu, siis üleliigne rasv vereringes võib viia insuldi või südameatakini. See lisaadrenaliin, kuigi korrosiivne ja kahjustav, on su keha viis kaitsta sinu elu.

Maksa tervendamine

“Maksaravi” raamatus sukeldun ma mitmesse hädasse, mis maksa koormavad, ning kättesaadavatesse lahendustesse, mis aitavad taastada maksa tervise ning Maksa Kahjutekitajad välja ajada. Võtmesõna on järjepidevus; maksa toetamine küllusliku koguse puuviljade, roheliste lehtköögiviljade ja köögiviljadega – 0,5 liitrit puhast sellerimahla ja raskmetalli detox smuutit on kaks võimalust, mis võivad aidata sul protsessile vägeva alguse anda. “Maksaravi” raamatus jagan ma, kuidas täpsemalt saad sa oma maksa spetsiifiliste toitude ja toidulisandite abil aidata (kaasaarvatud lisandite soovituslikud kogused). Raamat sisaldab informatsiooni selle kohta, kuidas neid toite ja toidulisandeid parimate tulemuste saamiseks kasutada. Lisaks pakun ma sulle oma Maksa Päästva Hommikuse Puhastuse ja Maksa Päästva 3:6:9 Puhastuse, mis on elumuutvad tööriistad, kuidas maksa toetada ja puhastada. See ei ole selline maksa tervist käsitlev informatsioon, mida sa võiksid lugeda või kuulda teistest allikatest. See on kaugele edasi arenenud ja detailne informatsioon, mis võib tagasi tuua sinu maksa tervise ja aidata sul päriselt taastuda kümnetest sümptomitest ja haigusseisunditest.

Nende jaoks, kes juba on “Maksaravis” ja minu teistes raamatutes jagatud informatsiooni kasutama hakanud – maksa päästmine võtab aega, nii et ära tunne heitumust. See tähendab, et kaal võib mõnda aega jätkuvalt kasvada ka õigete asjade tegemise ajal, sest maks oli juba niivõrd suure koormuse all, et tal on vaja aega kohanemiseks ja tervenemiseks, enne kui kaal saab kaduma hakata.
Lisaks, kui meie maksas on istumas viirused, bakterid, toksilised raskmetallid nagu vask, alumiinium või elavhõbe, ning teised Maksa Kahjutekitajad, siis taastumise aeg pikeneb. See toimub tänu asjaolule, et kui meie maksad on rasvadest üle ujutatud ning meie sapp on nõrgenenud, siis viirused ja bakterid kasutavad ära seda immuunsüsteemi langust ning tugevnevad (sa saad lugeda “Maksaravi” või mõnda teist minu raamatut, et mõista, miks sul võivad need patogeenid maksas olla). Kui sa näiteks kannatasid teismelisena akne all ja jätkuvalt koged aeg-ajalt aknet perioodil, mil oled haigestunud või kui läheneb menstruatsioon, siis see on seetõttu, et aknet põhjustab streptokokk-bakter, mis jätkuvalt istub maksas, tekitades rohkem sümptomeid hiljem elus. Sama asi kehtib ka külmavillide ja HHV kohta. Teised viirused nagu Epstein-Barr (millel on üle 60 avastamata tüve), on samuti lokkamas, oodates õiget aega ja koormates maksa. Kõik need faktorid ja muugi, mida ma “Maksaravi” raamatus kirjeldan, mängivad suurt rolli sinu maksa seisundi kujundamises ning sümptomites ja haigustes, mis sul praegu on või tulevikus tekkida võivad.
Meie töö, seega, on oma maksa eest igapäevaselt hoolitseda sellisel viisil, nagu ta seda vajab. Siis tervened sa iga päev, isegi kui sa seda veel ei näe või ei tunne. See hõlmab endas rasva tarbimise vähendamist, ükskõik kas see tuleb taimsetest või loomsetest allikatest, et anda maksale puhkust, et ta saaks töötada teiste oluliste ülesannete kallal, selle asemel et tegeleda ainult rasvade töötlemisega. Lisaks hõlmab see tervislike kriitiliselt oluliste puhaste süsivesikute tarbimist (millest ma räägin “Maksaravis”), mida meie maks vajab, et taastada oma eluliselt tähtsad glükogeenivarud, et terveneda ja ennetada loendamatuid haigusi. On niivõrd oluline mõista, kuidas sinu keha töötab ja mida ta sinu käest vajab, et saaksid kaitsta iseennast ja endale kalleid inimesi nüüd ja tulevikus. Ma väga soovitan lugeda “Maksaravi” raamatut, et saaksid end väestada tõega ning saada eksperdiks selles osas, mida su keha vajab, et terveneda ja tunda end parimas vormis. Ma olen sinuga koos ja ma usun sinusse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga