Moodul 2. Rohelised lehtköögiviljad: aluselisuse ja mineraliseerituse taastamine

Täpselt nagu puuviljad, on ka rohelised lehtköögiviljad kriitiliselt olulised meie igapäevases menüüs.

Spinat, kale (lehtkapsas), mache (lambasalat), lehtpeet, rooma salat, võisalat – rohelised lehtköögiviljad sisaldavad palju mineraalsooli, mikromineraale, aminohappeid, asendamatuid rasvasid, mida meie organid, sidekude ja kesknärvisüsteem hädasti tervenemiseks vajavad.

Enamik meist ei söö piisavas koguses ega piisavalt tihti rohelisi lehtköögivilju. See, mida inimesed peavad silmas, kui nad räägivad „mõõdukast“ toitumisest (kõike mõõdukuses) ei sisalda piisavalt palju rohelisi lehtköögivilju.

Niisiis – kui palju rohelisi lehtköögivilju me igapäevaselt vajame? Natuke rohkem, kui sa võiksid arvata. Kaastunde Vaim on alati teadnud, et me vajame neid rohkem, aga tänapäevane konsensus ei ole õigel rajal.

Kas sa sööd igapäevaselt piisavalt spinatit, koriandrit, lehtkapsast?

Praegu on lehtkapsas (kale) rünnaku all, et see sisaldavat liiga palju goitrogeene. See ei ole tõene informatsioon. Läheks vaja tünnide ja tünnide viisi, et selles sisalduvad goitrogeenid hakkaksid su kilpnäärmele halvasti mõjuma. Tegelikult on hoopis nii, et lehtkapsast söövate inimeste kilpnäärmed paranevad.

On oluline süüa erinevat sorti rohelisi lehtköögivilju. Kui sinu elus on palju stressi, või sind emotsionaalselt justkui tiritakse mitmes eri suunast, sul on liiga palju projekte korraga käsil – siis on kindlasti hea erinevaid lehtköögivilju miksida. See kaitseb sind.

Nii nagu puuviljad, nii saavad ka lehtköögiviljad su ellu imeseid tuua.

Kuidas oma ellu lehtköögivilju tuua? Lisa oma puuviljasmuutile spinatit. Söö üks salat päevas. Erakordne, kui suudaksid süüa kaks salatit päevas.

Võta ka metsikud rohelised lehtköögiviljad menüüsse.

Rohelised lehtköögiviljad aitavad tugevdada sind vaimselt ja emotsionaalselt. Siin Maa peal visatakse meie suunas nii palju raskusi, rohelised lehtköögiviljad tõepoolest toetavad seda osa meist, kes on erinevates emotsionaalsetes katsumustes ja konfliktides. Need on olulised nende jaoks meie hulgast, kes võitlevad pimeduse ja kurjuse vastu, kes seisavad valguse ja headuse eest.

Ka lehtköögiviljad sisaldavad antioksüdante, kuigi vähem kui puuviljad.

Rohelised lehtköögiviljad muudavad sind aluseliseks, täpselt nii nagu su kehale kõige rohkem meeldib. Kui sa ei ole aluseline, siis lööb haigus välja.

Võisalatis on võimsad omega-3 rasvhapped.

Eksperimenteeri roheliste salatitega. Võta sisse see, mis tundub sulle vastuvõetav. Mina olen lihtsalt õnnelik, et sa liigud edasi, et sa natukenegi suurendad oma roheliste lehtköögiviljade kogust.

Rohelised lehtköögiviljad teevad paljuski tasa need halvad asjad, mis su toitumisse sisse lipsavad. See on ka üks hea põhjus, miks võtta need menüüsse.

Kapsas on suurepärane, kuigi see pole tehniliselt lehtköögivili, aga lähedale. Petersell, lehtpeet, mesculine mix, metsikud lehtköögiviljad – võilillelehed on väga olulised! See on erakordne toit.