Moodul 10. Palve: palve vägi

www.medicalmedium.com/healingpath

ben-white-qYanN54gIrI-unsplash
Lõik mooduli tutvustusest: „Ma tean, et osade jaoks teie seast võib palvetamine tunduda kummalise ja haavatava tegevusena, eriti juhul, kui sa pole seda varem eriti teinud. Aga sinu palved on võimsamad, kui oskad ette kujutada ja ma julgustan sind lahti laskma kõikidest palvega seotud hirmudest või negatiivsetest tundmustest ja andma sellele võimaluse. Järk-järgult palvega alustades hakkad sa end selles aegamisi üha mugavamalt tundma ja lõpuks muutub see sinu jaoks täiesti loomulikuks. Palve on viis, kuidas me saame end ümbritseda valgusega, ja see on sulle kättesaadav sinu elu igal ajahetkel!“


Audio:

„Palve on veel üks võimas tervendav tööriist. Palve ühendab meid meie usuga ja toob meid Jumalale ja inglitele lähemale. Kui sa palvetad, siis sinu sõnumit kuuldakse ja see on igaveseks universumisse talletatud. Ja mis puudutab tervenemist, siis sinu palved võivad esile kutsuda imesid.

Niisiis, palve on tervenemiseks väga oluline. Kui sa oled olnud haige ja sul on olnud mõni haigus või tervisealane mure, või kui sinu lähedasel on mingi haigus või seisund, või kui sa kannatad raskuste käes, siis palve on edasi liikumiseks hädavajalik. See on tervenemiseks hädavajalik.

Kuid üks asi, mida me peame palve kohta mõistma, on see, et lisaks palvele, peab meil olema ka midagi, mida kutsutakse kannatlikkuseks. Kannatlikkus on palvega tihedalt seotud, sest mõnikord meie palvetele ei vastata kohe. Kuid meie palvetele millalgi lõpuks alati vastatakse, isegi kui me ise siit ilmast lahkume.
 
Üks asi palve kohta, mis on väga oluline mõista, on see, et kui ma üldse saan anda mingi lubaduse, siis kui sinu palvele ei paista olevat selle eluea jooksul vastatud, siis tegelikult seda on kuulda võetud ja sellele vastatakse pärast sinu elu. Palvele vastatakse nende inimeste jaoks, kelle eest sa palvetasid. Sellele vastatakse ka sinu jaoks, kui sa taevasse lähed, sest meie palvetele vastatakse alati.
 
On vaja, et sa mõistaksid, et palvetamine on tõesti niivõrd oluline. Palvetele alati vastatakse ja palveid alati kuuldakse. Kuid sul on vaja kannatlikkust.
 
Teatavatele palvetele võidakse vastata ka otsekohe, näiteks järgmisel päeval või tunni või 10 minuti pärast. Palvetele on võimalik ka väga kiiresti vastata.
 
Tihtilugu olen näinud, kuidas minu klientide palvetele vastatakse hetkega, kui nad on palvetanud näiteks Tervenemise Ingli poole ja ta tuleb alla ning aitab tema tervisekriisiga – või kui tegemist on Halastuse Ingli või Valguse Ingliga. Ma olen näinud ainuüksi nende inglite poole palvetamisest sündivat imesid, aga ka teiste inglite ja Jumala poole palvetamisest.


Kuid mõnikord, meie palvetele vastamine võtab veidi aega. Võib võtta aega ühe kuu. Võib võtta aega aasta.

Ja meie palved on erinevad. Mõndadele vastatakse kohe ja mõndadele vastatakse pärast siit ilmast lahkumist. Aga siiski neid kuuldakse ja neile vastatakse. Mitte ainult ei vastata, vaid need ka lahendatakse. Need palved lahendatakse. Seega kannatlikkus on väga oluline.
 
Me peame ühenduma oma kannatlikkuse nupuga, oma kannatlikkuse lüliti või kangiga. Me peame saama sõbraks kannatlikkuse teostamisega, kannatlikkuse kavatsusega. Me peame seda sõna tundma õppima. Ja me peame seda tunnetama ja see peab saama meie osaks.
 
Endale lausumine: „Ma püsin kannatlikuna“, on suurepärane viis selle sõnaga ühendumiseks. Kordad seda endale ja võimaluse korral ütled: „Ma püsin kannatlikuna“, ja siis võid öelda: „Jumal, ma püsin kannatlikuna“, ja seejärel võid öelda ka: „Inglid, ma püsin kannatlikuna“. Kannatlikkus on palve osa. See on palve ülimalt oluline osa.

Ja seejärel palvetad, kelle poole sa tahad palvetada. Sa võid palvetada ka armastatud inimeste poole. Teiste inimeste poole. Mingis mõttes, sa palvetad, kuna sa soovid, et nad sind kuulaks. See on samuti üks võimas viis, kuidas palvetada.

Jumala poole palvetamine, inglite poole palvetamine, taeva poole palvetamine, kõrgema allika poole palvetamine, valguse poole palvetamine, need kõik on olulised ja need tugevdavad sinu ühendust kõrgema allikaga, tugevdavad sinu ühendust Jumalaga.
 
Kuid palvetamiseks on vaja ka usku. On vaja usku, et palve välja öelda. Seega, tuleb olla väga avatud usule, ja sellest me oleme juba rääkinud. Usuga ühendumine ja usu tugevdamine viib sind tugevamate palveteni ja tugevama uskumuseni, et su palvetele vastatakse.
 
Mis on palve puhul oluline, on see, et isegi kui sa ei usu, siis sellele ikkagi vastatakse. Ühel hetkel ikkagi vastatakse. Nii võimas on palve. Niivõrd võimas. Kui sa ütled midagi palves, siis see on koheselt kuuldud.
Üks tehnika, mida mõista (ja see on väga oluline, proovi kindlasti kuulata), on palvetada valju häälega, palvetada nii, et su häält on kuulda.
 

See ei tähenda, et sa pead karjuma. Sa võid ka sosistada. Lihtsalt, et palve oleks välja öelnud ja see ei ole vaid sinu peas ja sinu mõtetes – kuid muidugi, sa võid ka palvetada vaid oma peas, oma mõtetes. Aga palve on eriti võimas siis, kui sa valjusti palvetad, sa palvetad ja kuuled ennast seda palvet ütlemas.

Kui sa nii teed, siis inglid kuulevad sind. Inglitele ei meeldi kahlata läbi kõige selle, mis su peas on, kõik need hirmud, väiksed mured, suured mured, rahamured, elu stress. Kõik see on moodustanud meie peas ja mõtetes sasipuntra ja inglitele ei meeldi sellest läbi minna. Inglitele meeldib kuulda palvet valjult sinu suust välja tulemas, ja Jumalale meeldib seda kuulda sinu suust välja tulemas, kui sa saad.
 
Kui sa ei saa, kui sul pole kõnevõimet, siis see on okei, sest sellisel juhul inglid teavad, et sul pole kõnevõimet. Sellisel juhul nad teevad sinu puhul rohkem tööd, sest nad saavad aru, et sul pole kõnevõimet.
Kuid on oluline palve välja öelda ning et sellel oleks taotlus, et sa oleksid palvesse pühendunud, isegi kui sul on puudu kannatlikkusest ja usust. Kõik need asjad töötavad koos.
 

Ütleme, et su usk ei ole veel piisavalt tugevaks ehitatud, aga sa palvetad ja teed seda kõva häälega – see on võrratu. See on võimas. Ütleme, et sul ei ole veel piisavalt kannatlikkust, aga sa palvetad ikkagi valju häälega – see on võimas.

Sa võid palvetada oma tuttavate eest, kellel on midagi vaja. Aga oluline on ka see: ära karda palvetada asjade eest, mida sina vajad. Ära arva, et see on isekas. Ära üldse nii mõtle. Kui sul on midagi vaja, siis sa küsi inglitelt. Palveta. Palveta nende asjade eest, mida sa ise vajad, sest ma tean, et sa palvetad ka teiste inimeste eest. Sa palvetad enda lähedaste eest.

Tänulikud palved on väga olulised. See tähendab seda, et sa ei palveta millegi eest, mida sa vajad ega palveta oma lähedase inimese eest, aga sa oled lihtsalt tänulik, et Jumal sinu palveid kuuleb, et inglid kuulevad sinu palveid.

Tänupalved on võimsad, sest need ehitavad üles sinu usaldust, sinu usku, sinu kannatlikkust. Seega tea, et tänupalved on väga olulised.
 

Siis võid teha ka kaitsepalveid. See tähendab, et kui sa näiteks tahad kaitsta kedagi, keda sa armastad, siis sa ütled tema eest palve, et ta oleks kaitstud – olgu see keegi, keda sa armastad, sinu laps, sinu ema, sinu isa, onu, partner, sõber, kallis sõber, või ükskõik kes, või ka mõni loom. Ära karda paluda neile kaitset.

Üks palve vorm on paluda ümbritseda oma pereliikmed valgusega, oma kallid inimesed valgusega. Sa võid öelda: „Palun ümbritse mu laps valgusega, Jumal. Valguse Ingel, ümbritse mu laps valgusega.“ Ja sa võid teha seda ka teisiti, nii kuidas sulle kõige mugavam on.
 
Need on kaitsepalved, palved lähedaste jaoks. Sa võid palvetada ka asjade eest, mida sa vajad, ning sa võid teha tänupalveid.
Tänupalved on praktika, mis näitab, et sa hoolid ning et sul on taotlus. Taotlus on, et sind kuuldakse, ja sa oled selle eest tänulik, ja sa oled tänulik, et sinu lähedastel ja sul on kõik, mida te vajate. See on kõik palvetamise osa. See on väga oluline.
 
Ära tunne, et sind veetakse alt, kui sa palvetad. Ära üldse sellist tunnet tunne. Mõnikord on väga raske palvetada, kuna me oleme mures, et seda palvet ei kuulda. Aga sa pead mõistma – kõik palved võetakse kuulda. Kaastunde Vaim on mind õpetanud: kõiki palveid kuuldakse. Ja ma tean seda, ja need võivad kutsuda esile imesid, olla elumuutvad. Tõepoolest, meie palvetest võivad alguse saada imed. Ma olen ise kogenud seda nii mitmel moel.
 
Üks harjutus, mida teha, üks oluline harjutus, on kirja panna väike palve. Jah, sa tõepoolest kirjutad selle palve paberile. Võta oma märkmik välja, aga sa võid kirjutada selle ka arvutisse, mis iganes sinu jaoks toimib, ja kirjutad palve üles.
 
See võib olla näiteks tänupalve. See võib olla palve millegi eest, mida sa vajad. See võib olla palve, milles palud enda lähedaste eest hoolitseda. See võib olla kaitsepalve sinu enda või su pereliikmete jaoks. Aga sa paned selle palve kirja.
 
Sa kirjutad selle, justkui see oleks luuletus. Luuletus Jumalale. Või luuletus sinu lahkunud lähedastele, kes on teisel pool. Ja kirjutad selle välja.
 
See ei pea olema perfektne. Ära selle pärast üldse muretse, keskendu sellele, et sa kirjutad selle välja. Tee sellest väikene luuletus ja jäta see meelde. Hoia seda palvet sõna-sõnalt meeles. Niiet kui sa seda hiljem välja ütled palves, ütled valjult välja, siis Jumal ja inglid kuulevad seda ja see on see sama palve, mille sa algselt kirja panid.
 
Sa ei pea iga kord palvetades seda sama palvet kordama, üldsegi mitte. Sa võid eri kordadel kasutada erinevaid palveid ja sa võid neid sõnastada erinevalt. Aga see annab juurde suure väe, kui sa oled oma palve esmalt välja kirjutanud. Kirjuta see üles ja universum näeb seda.
 
Ja Jumal näeb seda, et sina oled selle kirjutanud. See jääb igavesti eksisteerima just seetõttu, et sa kirjutasid selle välja. Isegi kui see paber on hävinud või kadunud, on see ikkagi igaveseks kirja pandud. Lisaks jäta see meelde ja ütle seda valjul häälel. See on võimas viis, kuidas ehitada kannatlikkust ja usku ja usaldust palvetamisse ja oma palvetesse.
 
Olen sel teekonnal koos sinuga. Saadan sulle õnnistusi. Me palvetame koos. Mina palvetan sinu eest ja me liigume edasi tervenemisse.“