Moodul 5. Päikesevalgus: rohkem kui D-vitamiin

Mõtle nende kordade peale, kui oled astunud päikese kätte ja lasknud selle soojadel ja kosutavatel kiirtel enda peale paista, täites sind elu ja energiaga. Sa tunned seda muutust, mis sinus toimub – sa justkui tunneksid endal kellegi armastust.

Päikesevalgus on hämmastavalt väekas tervendaja. See mängib sinu tervenemise teekonnal palju-palju suuremat rolli kui lihtsalt piisava D-vitamiini varu tagamine.

Päike vallandab meie kehades senitundmatud kriitiliselt olulised tervenemismehhanismid, mida ainult Kaastunde Vaim teab, ja ta jagas neid minuga, et ma saaksin neid teile edasi jagada.

Mida me peamiselt teame päikese mõju kohta inimkehale, on D-vitamiin. Kuid naljakal kombel, kui asi puudutab päikest, siis D-vitamiin ei olegi tegelikult nii oluline. Päike teeb meie jaoks kaugelt rohkem ära.

D-vitamiini rõhutamine on praegu järjekordne moetrend tervisevaldkonnas. Kui sa siiski plaanid võtta D-vitamiini toidulisandit, siis võta D3-e, see on parim.

Aga tõde on selles, et päike võimendab iga viimsetki vitamiini, mineraali ja toitainet meie kehas ja neid kõiki võrdselt! Miks me valisime välja kõikide vitamiinide hulgast just D-vitamiini? Kas pole see kummaline? Kui tõde seisneb selles, et B-vitamiin, C-vitamiin, E-vitamiin, iga mikrotoitaine, seleen, molübdeen, tsink, vask, iga viimnegi mineraal, isegi B12-vitamiin – need kõik võimenduvad tänu päikesele täpselt samamoodi nagu D-vitamiin.

Niiet kui me mõtleme päiksele, siis me peaksime mõtlema absoluutselt igale vitamiinile ja mineraalile, mitte ainult D-vitamiinile.

Millele me siis peame keskenduma on see, et võimalusel korral minna natukeseks päikese kätte ja mitte seda kartma.

Maailmas on miljoneid inimesi, kelle nahad ei ole absoluutselt päikest saanud, ja nad ikka võitlevad nahavähiga. Kusjuures nahavähk on rohkem neil inimestel, kes käivad päikese käes harva, mitte neil, kes palju päikest saavad.

Me ei peaks nahavähi hirmu tõttu päikest kartma, vastasel juhul jääme ilma päikese hämmastavatest kasudest, mida ta pakub meie kehas olevatele antioksüdantidele, fenoolidele, antotsüaniinidele, vitamiinidele, mineraalidele, oomega rasvhapetele – kõigele, mis paneb meid liikuma ja tegutsema.

Kuidas siis päikest saada? Me ei peaks istuma tundide viisi rannas, päikesekreemi peal. Seda ma ei soovita, Kaastunde Vaim ei ütle mulle, et see oleks hea mõte.

Sa võiksid võtta päikest hommikul või pärastlõunal – oleneb, mis aastaaeg parasjagu on. Suvel võid näiteks keskenduda hommikupäikesele.

Sa võiksid harjutada end tasapisi sisse – alustada 5 minutiga ja liikuda edasi 20 minutini.

Aga sa ei taha päikese käes kaua istuda, ennast põletada. Sa ei taha suvepäeva tipphetkel päikese käes peesitada, nii et päike kogu su keha läbi põletab – sel perioodil tahad pigem varju hoida. Suveajal on parem istuda otsese päikese käes vara hommikul või hiljem õhtu poole, 10 kuni 20 minutit. Kui see on liiga palju, siis harjuta end alguses väiksema ajaga.

Üks viis, kuidas panna päikese vägi enda kasuks tööle, on kutsudes Päikese Inglit. Seeläbi saab päike sinu jaoks veelgi paremini töötada, kui ta muidu saaks. Juba ilma selle ingli abita on päike hämmastav tervendaja, aga kui sa kutsud Päikese Ingli ka appi, siis päikesevalguse mõju võimendub veelgi.

Me liigume nüüd natukeseks spirituaalsetesse teemadesse. Mida inimesed ei tea, on see, et päikesel on hing. Jah, tõepoolest on päikesel hing, nii nagu meilgi. Päike saab meie jaoks teha rohkemgi, kui ainult meie füüsilise keha tervendamine. Päike on elus, ta on omaette elusolend. Ta on pidevas liikumises.

Ka planeet Maa on elus. See planeet, millel me oleme, on elus – Emake Maa – seepärast me saame siin eksisteerida. Ja Päike on samuti elus, kuigi teisel viisil. Päiksel on hing, oma essents. Kutsu Päikese Inglit, kes aitab Päikeselt tulevat energiat tuua sinu kehasse sellisel viisil, mis sind tervendab. Sest Päike on tervendaja.

Kui meile öeldakse, et ärge olge päikese käes, siis see on inimestele väga suur karuteene, see on väga suur ebaõiglus. See on tegelikult lausa traagiline.

Ära otse päikesesse vaata. See on sinu silmade jaoks natuke liiga tugev. Aga proovi püüda päikesetõuse ja –loojanguid – need tõstavad meie tuju, aitavad meid depressioonist välja.

Kui sa kutsud Päikese Inglit, siis tema saab aidata päikesel meie jaoks rohkem ära teha. Ta saab aidata leevendada depressiooni, ärevust, hirmu ja paanikat.

Kui Päike puudutab sinu nahka, siis ta kallistab sind. Päikesel on tõepoolest hing. Ta on sõber. Päikese Ingel aitab meil seda paremini mõista.

Ja kui sa elad kohas, kus ei ole nii palju päikesevalgust ning on pikad talved, siis võta natuke päikest läbi akna. Mine näiteks maja lõunapoolsete akende juurde ja võta akna juures päikest, 20 minutit otse nahale. Ning kutsu Päikese Ingel appi seda võimendama.

Ma olen näinud, kuidas Päike muudab inimeste elusid. Päike on üks meie käeulatuses olevatest imedest.