Moodul 7. Loomingulisus: oma loovusele ligi pääsemine

Loomingulisus mängib suurt rolli meie tervenemisprotsessis. See toob sinu vaimule ja hingele vabaduse. See loob võimaluse sul ennast väljendada ning vabastada stagneerunud emotsioone, mis võivad su tervenemisteekonda pidurdada.

Loominguga tegelemine on ühtlasi ka jumalik akt.

Sinu loominguline eneseväljendus on ajatu.

Iga asi, mida me loominguliselt teeme, on imeline. Need on imed.

Me arvame, et loomingu tegemine on näiteks tantsimine, kirjutamine. Võib-olla meeldib sulle maalida. Aia eest hoolitsemine on samuti üks loomingulisuse vorme. Osadele inimestele meeldib laulmine. Osadele õmblemine, kudumine, lapitekkide loomine. Need on imelised ja väga võimsad viisid, kuidas olla loominguline.

Kuid loomingulisuse puhul on üks oluline fakt, mida kõik võiksid teada. See oluline fakt paneb meie tervenemisteekonna edenema, äratades loomingulise väe meie kehas, ajus, hinges. Nimelt: tihti me tegeleme loominguga selleks, et mõni teine inimene seda näeks. Näiteks me võime laulda või maalida või tantsida lootuses, et keegi teine seda näeb. Ja tõepoolest – see on ilus viis, kuidas oma loomingulisust jagada. Kuid on ka teine moodus olla loominguline, ilma et me peaksime alati mõtlema sellele, kas mõni teine inimene meid näeb. Meie loomingulisi toiminguid ja kavatsusi näevad Suur Kõiksus, Jumal, inglid, haldjad, Universum ning hinged, kes on teispoolsuses – nemad on meie publik! Nemad vaatavad meid olemas loomingulised!

Ma mäletan seda korda, kui olin oma aias ja olin enda üle väga uhke, sest olin loonud oma köögiviljaaias ilusad read ja ringid toidutaimedest. Kaastunde Vaim ütles mulle: „Ma tahan, et sa teeksid ühte asja.“ Küsisin, et mida. Vaim ütles, et ma läheksin aias ühe maalapikese juurde, mis oli lihtsalt paljas muld, ning tooksin sinna hulga kivikesi ja hakkaksin neid seal laduma. Ma ütlesin Vaimule: „Mulle ei meeldi seda teha. Ma ei saa aru, mida ma teen. Ja ma ei taha, et keegi seda näeks.“ Vaim ütles: „Sa ei teegi seda selleks, et keegi seda näeks. See on viis olla loominguline. Keskendu!“ Hakkasingi siis kive maha panema, organiseerides neid mustriteks ning ladudes üksteise otsa. Istusin korraks puhkama ja järsku tuli mulle inspiratsioon peale. Hakkasin looma selliseid disaine, mille puhul ma tundsin, et see on väljendus sellest, kuidas ma end seesmiselt tunnen. Kui olin lõpetanud, küsisin Vaimult: „Mis siis nüüd?“. Vaim vastas: „Sa just lõid midagi. Ja teised vaatavad seda praegu! Pereliikmed, kes on lahkunud ja on teispoolsuses, vaatavad seda. Inglid vaatavad seda. Teised hinged vaatavad seda. Haldjad vaatavad seda. Universum vaatab seda. Siin ja praegu – see on kirjutatud ajalukku. Ja kui tuul ja vihm tuleks kohe praegu ja ajaks selle kõik täiesti sassi, siis see oleks juba salvestatud igaveseks ajalukku. See on ajatu.“

Loomingulisus on palju rohkemat kui vaid see, kui me loome midagi teistele vaatamiseks. Muidugi on ka see oluline. Kuid on inimesi, kellel pole publikut. Nende publikuks on võib-olla näiteks.. nende kass. Või koer või üks pereliige või sõber. Või polegi üldse publikut.

Vahet pole, kui mitte keegi sinu loomingut ei näe, vahet pole, kui loominguline hetk kestab ainult lühikest aega – see salvestatakse ja see jääb alatiseks eksisteerima.

Taevas näeb sinu loomingulisust, ja see on oluline asi, mida teada.

Loomingulisus tugevdab hinge ja tervendab vaimu.

Ma tahan, et sa kasutaksid oma loomingulist väge. Ma tahan, et sa keskenduksid sellele. Üks võimalus selle harjutamiseks on minna jalutuskäigule. Aga see pole tavaline jalutuskäik, vaid jalutuskäik, mis inspireerib sinu loomingulist osa – inspireerib seda loomingulist olendit, kes sa oled. See jalutuskäik on AINULT sinu loominguliste annete jaoks!

Sellel jalutuskäigul mõtle, et see jalutuskäigu eesmärk seisneb ainult selles, et inspireerida sinu loomingulisust. See ei tähenda, et kohe selle jalutuskäigu ajal tuleb sulle mõni sügav loominguline idee. (Kui see juhtub, siis see on muidugi imeline!) Aga asi saab sügavama mõtte PÄRAST seda jalutuskäiku. Asi hakkab „klikkima“ alles hiljem, sama päeva õhtul või järgmisel päeval.

Niiet mine oma loomingulisele jalutuskäigule. See võib olla jalutuskäik pargis, mererannas, sinu aias, naabertänavatel – aga see on jalutuskäik. See võib isegi olla jalutuskäik jooksulindil. Oluline on, et sa teaksid, miks sa seda teed. Kui sa ei teadvusta endale, miks sa seda teed, siis need loomingulised väed sinu sees ei ärka, see ei inspireeri loomingut valla pääsema. Paljude jaoks meie seast on loomingulised väed lämmatatud või alla surutud.

Meie loomingulisi võimeid võivad alla suruda nii paljud asjad – krooniline haigus näiteks. Meie enesekindlus võib täielikult kaduda. On oluline see loomingulisus jälle välja päästa. Isegi kui sa arvad, et sa oled päris loominguline, et sa juba töötad erinevate projektide kallal – mine ikka loomingulisele jalutuskäigule. See tähendab seda, et paned omale ketsid jalga, jope selga ja tead, et see jalutuskäik on ainult loomingulistel eesmärkidel.

See on täpselt nagu siis, kui inimesed jalutavad (marsivad) heategevuslikel eesmärkidel. On lihtsalt marss – näiteks rinnavähi jaoks. Või mõne muu haiguse jaoks. Ja sinul samamoodi. Sa jalutad loomingulisuse jaoks.

Mida rohkem loomingut sa teed, seda rohkem seda sinu südamest vabaneb ning sinu hinge ja vaimu tervendab, ja seda rohkem nähakse seda ka sealt ülalt. Ja see on ajatu.

Kui me siit maa pealt lahkume, siis me näeme kõike seda, mida oleme loonud, alates kõige väiksemast asjast kuni kõige suuremani.