Moodul 3. Köögiviljad: juurikad on tähtsad

Köögiviljad pakuvad lõputul hulgal hüvesid, millest paljud ei ole veel meditsiiniteaduse poolt avastatud.

Need pühivad mustuse ja bakterid sinu seedesüsteemist välja ja toetavad häid baktereid.

Need puhastavad ka meie maksasid ja sisaldavad suures koguses vitamiine, mineraale ja antioksüdante.

Mõned inimesed armastavad köögivilju, mõned mitte nii väga. Aga oluline on saada oma menüüsse kõike, mida sa vajad, et saaksid terveneda.

Keskmiselt sööme me elu jooksul umbes 80000 toidukorda, mis ei ole tegelikult palju. Kui sa kaotasid osa neist toidukordadest kahjulikule toidule, siis sa saad selle tasa teha. Öeldakse vahel, et kaotatud võimalusi ei saa iial tasa teha. Aga ma ütlen sulle praegu, et kaotatud köögiviljade söömise SAAB tasa teha ja seeläbi enda haigusest vabaneda.

Kas oled kuulnud sellest, kui oluline on end maandada? Üks kõige olulisemaid samme, mida sa saad enda maandamiseks teha, on köögiviljade söömine. See on maandatud olemise alustala.

Meditatsioon saavutab suurema tugevuse, kui sa oled maandatud. Jooga ja liikumine muutb võimsamaks. Spirituaalne osa sinus kasvab. Emotsionaalne osa sinus tugevneb.

Maandus on oluline ja köögiviljad pakuvad seda, sest nad tõmbavad endasse maa seest mineraale.

Kui sa istud murul või katsud käte või jalgadega maapinna, siis hakkad seeläbi ennast natukene maandama, eksole. Me peame sööma ka maa sees kasvavaid köögivilju, kes on endasse salvestanud selle sama maanduse.

Kui me istume murul või katsume kätega maapinda, aga siis sööme halba toitu, mis meie maandust lõhub – siis me kaotame selle maanduse. Mis toidud kaotavad maandust? Näiteks nisu. Allergeensed toidud. Tugevalt praetud ja töödeldud toidud.

Kui me oleme maandatud, siis me muutume vaimselt tugevamaks ja meie mentaalne seisund tugevneb samuti. Head asjad hakkavad meie suunas tulema. Ka meie kaitse muutub tugevamaks nende asjade vastu, mida me oma ellu ei taha ega vaja. Kõige selle vundamendiks on köögiviljad.

Sparglis on väga tugev maandav vägi.

Too menüüsse sparglid, kartulid, maguskartulid, (mahe) peedid, porgandid, kaalikad, lillkapsas, brokkoli.

Väga lihtne on maandust kaotada. Seetõttu on parim süüa köögivilju rohkem kui ühe korra päevas.

Too menüüsse seller ja sellerimahl. Köögiviljad on sinu käeulatuses.

Redised on tõeline IME. Need tapavad kõiki halbu baktereid ja hallitust sinu soolestikus. Redised toidavad ainult häid baktereid. Ära unusta, et võid süüa ka redisepealseid. Üks võimsamaid toite, mis on üldse olemas, on redisepealsed.

Me kõik kardame haiguseid – autoimmuunhaiguseid, kilpnäärmehaiguseid, veresoonkonnahaiguseid, vähki jne. Noh, köögiviljad aitavad neid haiguseid tagasi pöörata.

Kui palju toidukordi sinu elus on baseerunud köögiviljadel? Nüüd on tasa tegemise aeg – sa saad sellega hakkama!

Mida mina teeksin? Mina võtaksin mõned brokkolid ja lillkapsad… teeksin neist salati korra päevas. Sa võid oma salatile panna ka aurutatud köögivilju, näiteks aurutatud sparglit. Sa võid hakkida omale rediseid ja redisepealseid.

Ja siis on olemas need puuviljalised köögiviljad, ehk köögiviljad, mis on tegelikult puuviljad: suvikõrvits, roheline kabatšokk, kollane kabatšokk.

Maanduses elamine aitab meil säilitada võime võidelda ja kaitsta end selle eest, mida maailm meie suunas viskab – toksiinid, stress, kohustused jne. Tänu köögiviljadele saad end kaitsta ja tugevdada nii, et muutud peatamatuks.