Moodul 4. Hüdratsioon: hüdratsiooni saladused.

Suurem osa sellest, millest me tehtud oleme, on vesi. On nii oluline, et meil oleks piisavalt hüdratsiooni energia jaoks ning selleks, et tunneksime end hästi.

Sa muutud tusaseks ja ärrituvaks, kui sul ei ole kehas piisavalt vedelikke – või ka siis, kui vedelikud, mida tarbid, on valed vedelikud.

Kuid on rohkem, mida sa peaksid teadma hüdratsiooni kohta, kui vaid see tänapäeva standardne soovitus juua päevas 8 tassitäit vett.

Enamik meist elab kogu oma elu kroonilises dehüdreerituses. Kui sa oled oma elu jooksul joonud palju kohvi, oled sa tõenäoliselt üks nende hulgast.

Kui sa jood kohvi, siis suurenda oma joodava vee hulka. Kohv on tohutult dehüdreeriv.

Aga asi ei ole mitte ainult kohvis, vaid ka kõiges muus – näiteks stressis, kohustustes, vastutuse koormas, karjääris ja töös ning üldse kõiges, mis meie tähelepanu vajab. Need asjad võivad olla ka emotsionaalsed kohustused, vaimsed probleemid – katsumused, mis meiega elu jooksul juhtuvad. Asjasse puutuvad ka keskkonna ja vee saastatus, töödeldud toit, saastatud toit… Nimekiri läheb pikalt edasi. Kõik need asjad aitavad põhjustada meie dehüdreeritust. Me dehüdreerume väga kiiresti.

Niisiis – kuidas vett kanistrisse tagasi saada? Kuidas me teeme tasa need kroonilise dehüdreerituse aastad? Väike kogus lisa vett ei ole piisav (kuigi ma muidugi väga soovitan ikka lisa vett juua).

Ja mis saab nendest inimestest, kellele vesi üldse ei meeldi? Kes tunnevad, et nad lihtsalt ei suuda vett juua või neile ei maitse see? Me võime aidata isegi neid inimesi end rehüdreerima!

Enda korralik hüdreerimine on kombinatsioon mitmest tehnikast.

Mis puudutab joogivett, siis meil ei ole tänapäeval ligipääsu Elavale Veele. Elav vesi on näiteks meri või ookean või jõed. Aga me ei saa võtta lihtsalt kamaluga merest vett ja seda juua – see dehüdreeriks meid, kuna sisaldab soola ja muud kahjulikku. Meil ei ole ka ligipääsu tõeliselt puhtale allikaveele.

Pudeli- ja kraanivesi on kaotanud oma eluenergia, oma essentsi. Aga me saame ise muuta oma vee elavaks. Pigista vette sidrunimahla, see toob elu sinu vette tagasi, muutes vee su klaasis Elusaks Veeks, mis on tervenemiseks kriitiliselt oluline.

Lisaks toob see vette kasulikke mineraale ja aitab kaasa su maksa puhastusprotsessides.

Sidrun sisaldab maa seest pärinevat salajast väge.

Vesi sinu klaasis ühendub veega sidrunis ja need aktiveerivad üksteise.

Sama lugu on laimiga. Ning veel võid sa kasutada ka greipi – pigistada greibimahla vette.

See on elumuutev informatsioon. Ma garanteerin sulle, et kui sa teed seda järjepidevalt iga päev, on see sinu jaoks kasulik.

Kui inimesed räägivad, et vesi läheb neist justkui otse läbi, või kui nad kannatavad vedelikupeetuse käes, siis need on märgid sellest, et nad on krooniliselt dehüdreeritud.

Veel üks viis, kuidas elu vette tagasi tuua, on panna see suletud klaasnõu sees päikse kätte. (Samal ajal võib seal ka sidrunimahla sees olla.) Päike kiirgab läbi vee, annab sellele toitaineid ning sellest saab Elav Vesi.

Ka toormesi (töötlemata mesi) aitab veel taas ellu ärgata. Toormesi on ise samuti Elus – see on elav mikrotoitaineid täis essents, mida planeet meile pakub. Mesi on toit, mis vett puudutades paneb vee uuesti ellu ärkama.

Kui sa oled keegi, kellel puudub veele ligipääs, või sulle lihtsalt vesi ei meeldi, siis vaatleme veel üht võimalust, kuidas saad end hüdreerida.

Kurgid sisaldavad vett, mis on samuti elus ning täis erinevaid mikrotoitaineid ja elektrolüüte. Kurgist pressitud värske mahl võib inimese oma kehasse tagasi tuua pärast kõrget palavikku või mõnda muud juhtumit, mille käigus inimene on tugevalt dehüdreerunud. Värske kurgimahl on suurepärane kroonilise dehüdreerituse korral või ka siis, kui keegi on olnud liiga kaua päikese käes ja saanud nahapõletuse. Kurgimahl on võimas viis, kuidas end hüdreerida.

Tean üht naist, kelle tütar oli kaks nädalat palavikus, mida miski ei suutnud leevendada. Kaastunde Vaim soovitas talle kurgimahla. Kurgimahl tõi palaviku alla ja lapse tervis taastus 24 tunniga. Ja see oli ainult puhas kurgimahl, mida tarvitati. Üks põhjus, miks kurgimahl aitas, oligi see, et see tõi tüdruku kehasse elavat vett, mistõttu keha sai taas ligipääsu tervenemise võimalusele. Elav vesi aitab kehal terveneda.

Krooniline dehüdreeritus võib meid tõesti suurtesse pahandustesse tõmmata. Me võime haigeks jääda – võivad tekkida migreenid ja paljud paljud muud terviseprobleemid. Niiet hüdreerigem siis ennast!