Moodul 8. Elu eesmärk: tõde meie elu eesmärgi kohta

Isegi kui sa tunned end sihitult, kahtled endas või oled kaotanud enesekindluse, teab sinu hing ikka alati su elu eesmärki (ing.k: purpose). Su hing teab, miks oled siin, hoolimata sellest, kas oled oma eesmärgiga ühendunud või sellega täielikult ühenduse kaotanud.

On oluline teada, kuidas sinu elu eesmärk sinu tervenemisse panustab.

Me kõik tahame, et meil oleks elu eesmärk. Eesmärk paneb meid ennast hästi tundma. See tekitab meie sees sellise sooja pulbitseva tunde, et me oleme produktiivsed ja saame millegagi panustada. Absoluutselt!

Kuid mõndadel meist on eesmärk, mida me lakkame vahepeal armastamast. Me ei ole sellesse enam armunud, me lakkame seda armastamast. Ja siis me hakkame üldse kahtlema, kas see ongi enam meie eesmärk. Mõtleme endamisi: „No see küll ei saa olla see, mida ma peaks praegu tegema. Ma olen õnnetu. Ma ei taha seda tööd teha. Ma ei taha seda heategevust teha. Ma ei taha seda projekti teha.“

„See ei saa olla mu eesmärk, sest ma ei armasta seda enam. Ma ei taha enam selles suhtes olla, sest ma ei armasta enam seda inimest, niiet võib-olla mu eesmärk ei ole olla selles suhtes.“

Aga see näitab tegelikult lihtsalt seda, et me oleme oma ühenduse kaotanud (disconnected). Sest võib olla, et su eesmärk on endiselt nende erinevate asjadega seotud. Me lihtsalt kaotame aja jooksul ühenduse, sest alguses me armume oma eesmärki, aga ühel hetkel see armumise tunne lakkab olemast. Ja siis ei mõistagi paljud inimesed oma eesmärki mitte ühelgi tasandil. See on küll olemas, me lihtsalt ei mõista seda.

Nii paljud inimesed ärkavad igal hommikul üles, sõidavad tööle, teevad oma tööülesandeid, hoolitsevad oma laste eest, oma lastelaste eest… Lähevad tööle, istuvad kontoris, või töötavad müüjana toidupoes või teevad mõnda muud tööd või projekti ja nad isegi ei arva, et see võiks nende eesmärk olla. Seda juhtub tihti.

Seega, meil on kindlasti vaja ennast taas selle kõigega ühendada. Peame vaatama sõna „(elu)eesmärk“, kuna see on üks huvitav sõna. Üks viis asjast aru saada on õppides selgeks, mida see sõna tähendab. Me peame tõesti selle ära õppima.

Kui ma olin noor ja ma olin kord ühel hoovimüügil, uudistasin väikseid nipsasjakesi ja muid erinevaid asju, siis minu kõrval oli üks naine, kes vaatas midagi, ja ma kuulsin teda ütlevat: „Hmmm… Ma arvan, et see asi leiab küll kasutust.“ (This will serve a purpose – täidab oma eesmärki). Ja siis, endast teisel pool, kuulsin ma ühte meest lausumas: „Kas ma saaksin palun selle kasti? Mul on seda vaja. Mul on seda üheks eesmärgiks vaja.“

Mõtlesin omaette: „Eesmärk? On selline sõna – eesmärk. Ja on kast ja see täidab mingit eesmärki.“ Küsisin Kaastunde Vaimult, mida see tähendab. Vaim vastas: „Noh, tegelikult see sõna ei ole päris see, mida see tähendab. See sõna on üsna nõrk sõna. „Eesmärki täitma“ on üks nõrk fraas.“

Vaim ütles mulle, et see tähendab rohkem, kui lihtsalt mingit eesmärki kellegi jaoks täitma. „Selle tegelik tähendus on: „Kelle jaoks sa töötad?“ See on see, mida see päriselt tähendab. Kelle jaoks sina töötad?“

Ma kratsisin kukalt ja vastasin: „Noh, ma töötan sinu jaoks.“ (naerab)

Vaim ütles: „Ei, sa ei tööta minu jaoks. Sa töötad Jumala jaoks. Sa töötad Püha Allika jaoks (Holy Source). Sa töötad Kõrgema Jõu jaoks (Higher Source).“

Mispeale mina vastasin: „Aah.. Aga mida siis eesmärk tähendab?“

Vaim ütles: „Eesmärk tähendab, et sa töötad Jumala jaoks. Sa ärkad igal hommikul üles ja sa pead ütlema, et sa töötad Jumala jaoks. Sa töötad Kõrgema Allika jaoks. Sa töötad Universumi jaoks. Sa töötad inglite jaoks. Sa töötad valguse jaoks. Sa töötad Suure Jumalikkuse jaoks.“

Sa ei tööta oma ülemuse jaoks. Muidugi, sa töötad oma ülemuse jaoks ja sa töötad oma palgatšeki jaoks. Sa töötad oma sõprussidemete jaoks. Sa töötad kõige jaoks, mida sa oma elus üles ehitad. Muidugi! Aga sa pead teadma, kelle jaoks sa päriselt töötad, sest kui sa tead, kelle jaoks sa päriselt töötad, siis saab kõik muu selgeks! Sa ei kaota oma eesmärki silmist. Sa ei muutu oma eesmärgi suhtes pimedaks. Sa ei lakka ka enam oma eesmärki armastamast, sest sa tead, kelle jaoks sa töötad.

Niisiis, kui sa töötad Jumala jaoks, ja sa tead, et sa seda teed, siis kui sa hommikul üles ärkad, on esimene asi, mida sa ütled: „Ma töötan Jumala jaoks. Ma töötan Jumala jaoks.“ Või „Ma töötan Kõrgema Jõu jaoks või Universumi jaoks“ – kuidas iganes sa soovid öelda.

Kui sa tead, kelle jaoks sa töötad, siis saavad asjad selguse ja sõna „eesmärk“ ei ole enam nõrk, kuna sellest saab sinu kingitus (anne). Täpselt nii – kingitus.

Sa tead, et sul on kingitus (anne). Mis on sinu kingitus? Sest su kingitus on olemas. See on olemas, toetamas sinu eesmärki, misiganes see ka poleks. Sinu kingitus, sinu eksisteerimise põhjus, sinu kingituse põhjus, sinu eesmärgi põhjus – kui kõik see kokku panna, muutub sõna suuremaks. See ei ole enam lihtsalt „eesmärk“. See on midagi suuremat.

Ja Vaim ütles mulle: „See töö võib kasvada väga suureks ja võimsaks ja vägevaks.“ Kui sa tead, kelle jaoks sa töötad, siis muutub see sõna niivõrd tugevaks ja niivõrd sügavaks ja niivõrd võimsaks, et see ei ole lihtsalt enam üks kast keset põrandat, mis mõtleb, kas ta täidab mingit eesmärki või mitte.

Sa ei taha lihtsalt eesmärki täita. Sa tahad midagi sellest enamat. Ma tean, et sa tahad. Ja sa väärid midagi sellest enamat. Sa väärid teadmist sellest, mis on sinu kingitus, ja seda kingitust kasutada. Sa oled seda varemgi kasutanud.

Lähme kingijahile. Kui sa ei tea, mis su kingitus on, siis me peame minema väikesele kingijahile – see on väike harjutus. Sa võid teha seda harjutust ka siis, kui me ei ole koos, aga praegu teeme seda üheskoos.

Niisiis, ma annan sulle kühvli. Mul on samuti kühvel. Me läheme jahile. Me lähme tegelikult kaevama ja me otsime midagi. Lähme kõnnime ühele aasale. Kas näed seda aasa, kuhu me suundume? See on imeilus aas. Seal kasvavad aasalilled, ma tunnen nende lõhna. Kas sina ka tunned? Kas tunned, kuidas tuul puhub läbi sinu juuste ja üle sinu näo? See on hea tunne. On soe. Väljas pole kuum ega mitte liiga niiske. Sa näed, et päike on väljas, aga on ka pilved – suured, kohevad, imeilusad pilved.

Me kõnnime. Me kõnnime üle selle põllu. Kas su intuitsioon juba tunneb, et me läheneme? Me läheneme sellele kohale, kus su kingitus võib olla. Me teeme väikse aardejahi. Jõuamegi pärale. Oleme vaid paari meetri kaugusel.

Nõndaks! Ma arvan, et see siin ongi õige koht. Kaevame siit.

Ma surun oma labida maasse. Kuidas on sinuga lood? Jah, sa kaevad sealpool, ma näen sind, sa kaevad samuti. Me kaevame koos.

Vau! Ma lõin just labida millegi vastu. See on puidust kast. See on ilus. See on tehtud pähklipuust. See on imekaunis. Aita mul see maa seest välja tõmmata. Teeme selle lahti. Mis seal sees on? Avame selle ja vaatame.

Me avame kasti. Mida sa näed? Kas sa näed seal sees seda korda, kui sa olid kellegi vastu kaastundlik? Kas sa näed seda korda, kui sa aitasid seda kodutut looma? Kas sa näed seda korda, kui sa hoolitsesid oma koera eest väga sügavalt, kui ta oli haige? Kas sa nägid seda korda, kui sa olid oma armastatud inimese vastu lahke? Kas sa näed seda korda, kui sa tõeliselt tundsid, et sa tegid midagi, mis sind inspireeris?

Kas sa näed selles kastis oma kingitust? Kas sa näed seda usaldust, kaastunnet ja armastust, mis on selles kastis, mis asub su hinges? See on osa sinuks olemise kingitusest.

Sa näed oma kingitust. Mis on su kingitus? Mida sa lood? Mille looja sina oled? Mida sa omad?

Sa omad oma enda kingitust. See on siin, selles kastis. Ma tean, et sa tead, mis see on. Sa näed seda.

Tahan, et sa teeksid seda harjutust. Ma tahan, et sa teaksid, mis su eriline kingitus on. Ja siis ma tahan, et sa teaksid, kelle jaoks sa töötad. Sa pead teadma oma erilist kingitust. Ja siis sa pead teadma, kelle jaoks sa töötad. Siis muutub sõna „eesmärk“ millekski palju suuremaks ja saab sinu osaks. See maandub sulle sülle ja on sinu peos ja see on väga hea tunne, kuna see on tõeline, see on päriselt seal, see on väekas, see on sügav, see on osa sinust.

Ja see aitab sul terveneda. See tõesti aitab sul terveneda. Meil kõigil on eesmärk, sest meil kõigil on kingitus.

Ma olen koos sinuga. Võta päev korraga. Ma olen koos sinuga. Hoia helget südant. Armu uuesti oma eesmärki ära, mis iganes see ka poleks. Armu oma eesmärki. Kui see on üks asi, mida sa päevas teed – olgu see söögi tegemine, endale korraliku eine valmistamine, toidulisandi võtmine, kallile inimesele helistamine – see on eesmärk, mille taga on sinu kingitus. Ja kui sa tead, kelle jaoks sa töötad, siis see võimendab ja avardab seda, ning see mõjutab ka teist inimest väga sügaval, positiivsel viisil. See muudab maailma sinu ümber.

Palju õnnistusi! Kohtume järgmises moodulis.